Üldprogramm Port Artur 2 AV-üldsüsteemis

Reedel 4.12.2009 :

“Hallõgija” Chintis Lundgren 

„Euro – immer zu wenig / Euro – alati vähevõitu / Euro – always few“ 

Rait Rosin, Gerhard Lock  

Video küsib kas kultuuripealinna staatus 2009 muudab Linzi linna sotsiaalset keskkonda. Vaatleme kodutuid heidikuid omal igapäevasel rännakul lootuses puudutada pealtvaatajate teadvust erineval moel. 

Synopsis:

This video asks whether Linz's status as Cultural Capital 2009 is changing its social environment. We observe waifs on their day path hopefully touching the watchers consciousness in several manner. 

Zusammenfassung:

Das Video fragt, ob der Kulturstadtstatus von Linz 2009 das soziale Umfeld der Stadt verändert hat. Wir beobachten Obdachlose bei ihren Tagestätigkeiten in der Hoffnung das Bewusstsein der Beobachter in verschiedener Weise zu berühren.  

„Linz verändert?/Linz muutub?“ Rait Rosin  

Kas Linz kui Euroopa kultuuripealinn 2009 muutub? Kes muutust soovivad, kas poliitikud, turistid või linnaelanikud? Film küsib kas kultuuripealinna staatus muudab linna sotsiaalset keskkonda.  


“Kontroll!!!” Katrin Essenson, Silja Saarepuu  

Dokumentaaljant jänestest ja kontrollidest.  

Kuukulguri lühifilmide programm: 

“Finlandia” Dokumentaalfilm. Kaamoslikud tungid Helsingi boreaalses öös.  

Orkaan” Mis juhtub siis, kui tilluke eesti jääb suurriigi stiihiate meelevalda?  

Munadepüha” Ühe-mehe-titanic. Ka mehed nutavad.  

Naistepäev” Ka mehed laulavad.  

Suits” rež. Jan Erik Nõgisto. Eesti esimene korralik splatter.  

Marionett” Multifilm täiskasvanutele.  

Heimari jõulukaart” Vana poliit-gigolo tembutab jälle!!!  

Laupäev 5.12.2009 :

Eesti Nukufilmi programm:

 
"Lili" R. Unt 

Mürsulehtrisse aheldatud, surmavalt haavatud noorsõdur ja kari sõjas räsida saanud näljaseid rotte üritavad leida lahendust küsimusele “Kes on Lili Marleen?”, kas mälestuspilt esimesest armastusest või esimesest vahekorrast oma igapäevast leiba teeniva prostituudiga. 
Lili Marleen pole vaid kauge kangelanna laulust. Igal sõdurpoisil on oma Lili, olgu tema esimene kooliaegne armastus, rindeprostituut, või pelgalt pettekujutelm. Ent alati, mis ka ei juhtuks, ootab ta oma sõdurit kasarmu ees laterna all. 

"Kaasasündinud kohustused" R. Heidmets 

Lühidalt peaks film olema meie lähituleviku kunstiline käsitlus. Näeme kuidas meedia mängib üha suuremat rolli ühiskondliku elu korralduses. Kuidas üha täpsemaid tulemusi saadakse arvamusuuringutes. Kuidas üha kiiremini suudavad ülisuured kompaniid laia tarbija soovidele vastu tulla ja ennast selle järgi muuta. Selle kõige tulemuseks on labane ja jõhker “moodne maailm”. 


"Kleit" M-L. Bassovskaja ja J.Girlin 

 

"Lõpuõhtu" H. Volmer 

 
Ühel ööl kogunevad Karahundzhi platool kentsakad kujud. Need on inimese poolt eri aegadel ja eri kultuurides loodud jumalakujud – nukud. 
Samal ajal prinditakse mingis tehnokestuses välja absoluutselt kõiki tähekombinatsioone absoluutselt kõigis teadaolevais kirjakeeltes.Tiibeti kosmogoonilise müüdi järgi toob see akt – kõigi jumala nimede kirjapanek -kaasa univesumi lõpu. 
Looja on otsustanud neid enne lõppu omavahel tutvustada. See on kirju kamp isekaid ent väga inimlikke ja armsaid puuslikke, kes kõigele lisaks on üsna veendunud, et on ainujumalad. Selle tõdemuse on inimesed neile sisendanud. 
Nad võidavad looja sümpaatia ja muusikakeeles suhtlev õnnistegija lükkab maailmalõpu edasi – lisades ladina tähestikku veel ühe tähemärgi. 
Aga meie galaktika teises otsas tegelevad mingid mõistusega olendid sama asjaga.